Hnojiva a pesticidy, pěstební substráty

Kromě prodeje rostlinného materiálu, Zahradnictví Brno Kresa s.r.o. nabízí svým zákazníkům prostředky na jejich hnojení a ochranu. V našem zahradnictví můžete zakoupit následující přípravky.

Jsou to zejména hnojiva a pesticidy

Hnojiva vedeme v široké škále použití i co se týká velikosti balení. Na skladě vedeme hnojiva kapalná, krystalická, minerální, organická, organominerální a různá speciální jako např. trávníková.

Pesticidy jsou přípravky, které si u nás můžete opatřit pro potřeby léčby chorob rostlin, eliminování výskytu různých živočišných škůdců, houbových patogenů, ale i prostředky na hubení rostlin atd.

Pěstební substráty

V dnešní době se zahradnická činnost prakticky neobejde bez používání pěstebních substrátů. Ještě v dnešní době je velká část laické veřejnosti přesvědčena, že používání pěstebních substrátů je zbytečné. Panuje názor, že stačí zakoupenou rostlinu prostě vysázet na zahradu a hotovo. Zákazník mnohdy obětuje nemalé finanční prostředky na rostliny, ale do odpovídajícího substrátu už investovat nechce. Má to za zbytečné. Ve většině případů je pak zklamán z výsledků své práce na zahradě a obviní zahradnictví, kde dříve rostlinu zakoupil.

Pro ty kteří ví své, máme skladem celou škálu substrátů jak univerzálních, tak ušitých přímo na míru jednotlivých, na půdní podmínky specificky náročných rostlin. Jedná se např. o substráty pro vřesovištní rostliny, palmy, surfínie, kaktusy, atd.